Hogyan húzzuk le az "ÁRAT" ?!?!

2013.06.29.
Ez egy archivált cikk! A szövegben elavult információk fordulhatnak elő!

 

Hogyan húzzuk le az árat,
hogy aztán játszi könnyedséggel eladható legyen az ingatlan ...

 

Azon gondolkodom, hogy a címből már egyértelműen meghatározott mai témámnak milyen bevezetőt is írhatnék?

 

Írjak a hétköznapi munkámról, hogy mit teszek, ill. mit nem, hogy végeredményben értékesítsek egy ingatlant ?

 

Vagy meséljek trükkökről - az értékesítés fogásairól?

 

Kezdjem el ecsetelni, hogy mennyi túlértékelt ingatlan szerepel a piacon?

 

 

Vannak bizonyos hírek, miszerint az ingatlanos nem szeret dolgozni, és sokkal egyszerűbb neki, ha jól megmondja, milyen "rossz a piac" most, és -mindegy, hogy milyen árat mondott a tulajdonos- az akkor is drága, és lejjebb kellene vinni!

 

Kétségtelen, hogy a "piacon" hihetetlenül sok a túlértékelt ingatlan, legyen az kicsi, vagy akár oriás méretű! Ennek több oka is van ... mármint, hogy a tulajdonosok túlértékelik...

 

 Hiedelmek, téves információk

 

Amikor valaki "felértékeli" a lakását, és itt természetesen nem az értékbecslői értékelést értem, hanem "Az én lakásom szerintem most ér, úgy..." mondattal kezdődő értékelést,  akkor előfordul, és sajnos legtöbbször ez a helyzet, hogy téves alapon számítja ingatlana értékét!

Sajnos alapvetően befolyásolja az ingatlan eladhatóságát (még akkor is ha az egy erősen rugalmas irányár), ha a pici viszonyok fölé "lőjjük" az árat!

 

Ezek többnyire abból erednek, hogy " a szomszéd Lali bácsi most adta el X-ért" - amelyben az X változó, egy legtöbbször nem túl hiteles információ, és egyébként is figyelmen kívül hagytuk, hogy Lalibá, majd Y milliót költött a lakásra, vagy épp annak milyen a fekvése, vagy van garázsa, stb ... stb...

 

Tudniuk kell, hogy egy ingatlan értékét, számos ok befolyásolja, amelyek közül egyesek igen jelentősen is akár! Egy adott házban, ha van 10 egyforma méretű lakás, akkor a 10 lakásnak lehet akár 10 különböző ára is!

Számít a fekvése, az emelet, az állapot, a fűtés, szobaszám, stb ...

 

Ezt a tényt sok tulajdonos sajnos nem, vagy nem pontosan veszi figyelembe... Az ingatlanosnak, és most induljunk ki a hozzáértő, a Megbízóját képviselő, és jószándékból, ha másnem, egy lényegesen nagyobb rálátása van a piacra, ugyanis lássuk be, elsősorban a piac az ami az árat befolyásolja... A kereslet, és a kínálat aránya, tartalma, összetétele.

 

Tévedés azt hinni, hogy a "mienk a legszebb, és legjobb", mégha van is benne valami! Annyit adnak érte, amennyit adnak!

 

NE BECSÜLJE LE A VEVŐT és a BÉRLŐT!

 

Higgye el, hogy a vevő, és a bérlő, az esetek nagy többségében, majdnem biztos, hogy lényegesen tájékozottabb, mint a tulajdonos! Pontosabban tudja, hogy mit, hol, és mennyiért lehet kapni!

 

Amikor Ön ingatlanértékesítő segítségét veszi igénybe, azzal Ön egy olyan segítséget kér egy szakembertől, aki az Ön oldalán állva segyt a piacra kerülni, és felvenni a kommunikációt a vevőkkel, akik természetszerűleg minnél olcsóbban akarnak venni!

 

Nos épp ezért fontos, hogy Ön megfelelően válasszon ingatlanügynököt, értékesítőt!

Ez a téma, hogy Hogyan válasszon megfelelő értékesítőt, egy újabb cikkünk témája, melynek olvasása igazán sokat segíthet Önnek, mint eladónak, vagy bérbeadónak, ill. a kollégáknak, hogy mire is tettük fel magunkat, mit ígértünk az elején, mi is a mi kutya kötelességünk!

 

Most viszont vissza az eredeti témához, miként húzzuk le az árat?

 

Sajnos, Önnek mint tulajdonosnak fontos tudnia, hogy az egyik legelterjettebb módszer az ingatlan árának csökkentésére, hogy a nem megfelelően kiválasztott segítség, nem Önnek, mint megbízónak a segítsége, hanem a vevő/bérlőnek a segítsége lesz, és pont Ő mondja, hogy csökkentse az árat ...

 

Ez az egyik "trükk", amikor Ön nem jól választott "képviselőt", aki nem az Ön érdekeit képviseli, és az árat pont Ő húzza le...

 

A klasszikus vevői viselkedés

 

Érdeklik a további részletek?

 

Írjon nekünk: web-kukac-lagunaingatlan.hu

Az oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További információ...
Megértettem